lišta Pro cyklisty

houby

Nasedněte na kolo a vydejte se objevovat krásy Vysočiny! Připravili jsme pro vás několik tras, které hravě zvládnete i s dětmi. V našem penzionu si navíc můžete kolo bezpečně uschovat a případně opravit menší defekt.

OKRUH Č. 3 - VÍR

Borovnice – Jimramov – Dalečín – Vír (hráz přehrady, ferrata) – Karasín (rozhledna) – Vítochov – zpět

Délka: 45 km

Převýšení: 750 m

Popis trasy: Delší, až na jedno výživné stoupání uprostřed, velice rovinatý výlet ke krásné údolní nádrži Vír a památkám v okolí.

Zajímavosti na trase: V úvodu a ke konci trasy vede výlet skrz Jimramov. Městys s více než jedním tisícem obyvatel nabízí nespočet krásných památek. Obdivovat můžete například zdejší zámek, kostel Narození Panny Marie, evangelický kostel, radnici, rodné domy bratří Mrštíků či Jana Karafiáta. Další větší obcí v údolí Svratky je Dalečín. Nachází se zde velice zajímavá zřícenina hradu, která jistě stojí za návštěvu. Poté vás již čeká malebná cyklostezka podél Vírské nádrže.V obci Vír, která leží pod majestátní přehradní hrází se nachází další zajímavá turistická atrakce. Vírská ferrata byla nově vybudována na skalách nad obcí. Pro milovníky adrenalinových sportů jasná volba! Po náročném výjezdu do kopce budete odměněni nádherným výhledem do Přírodního parku Svratecká hornatina z rozhledny Karasín (28,2 m).Určitě se cestou ve Vítochově nezapomeňte zastavit u kostela sv. Michaela. Vítochovský kostelík je opředen několika pověstmi a je to nádherné a ikonické místo.Určitě se cestou ve Vítochově nezapomeňte zastavit u kostela sv. Michaela. Vítochovský kostelík je opředen několika pověstmi a je to nádherné a ikonické místo.

Možnosti stravování na trase: Restaurace Horácko (Unčín), Restaurace Dittáč (Dalečín), Restaurace Vír (cca 500 m mimo trasu), Rozhledna Karasín (bufet), Kavárna Kovářova kobyla (Jimramov).  

 

mapa3cyklo

 

 

Please publish modules in offcanvas position.