lišta golf

houby

Golf

Víte, že počátky golfu ve Svratce sahají až od roku 1932? Golfová tradice zde stále pokračuje a milovníci tohoto sportu tu najdou krásné devítijamkové hřiště. Tak proč nespojit procházky či cyklovýlety Vysočinou s vaší golfovou vášní?

Historie svrateckého golfového klubu začala 8. května 1932 v Brně. Tehdy bylo na vojenském cvičišti vytvořeno prvních šest jamek. Po navázání spolupráce s golfovým architektem Josefem Charvátem vznikl 19. října 1936 Golf Club Brno.

Na přelomu let 1939 a 1940 bylo podle návrhu výtvarníka Aloise Chocholáče a projektu Josefa Charváta vytvořeno přírodní devíti jamkové hřiště ve Svratce. Počátkem šedesátých let nebylo hřiště udržováno. V roce 1967 došlo k obnovení prvních sedmi jamek a v osmdesátých letech dokončeno.

Po delší odmlce v šedesátých letech obnovil klub svou činnost za přispění pánů Otakara Mikše, Zdeňka Přikryla a Jaroslava Boučka nikoliv však v Brně, ale ve Svratce, kde bylo postupně vybudováno devíti jamkové hřiště. GOLF CLUB BRNO 1932 byl v roce 2005 přejmenován na GOLF CLUB SVRATKA 1932.

Klub dnes ve formě občanského sdružení poskytuje svým členům standardní podmínky pro sportovní činnost a klubové zázemí. Současný areál nabízí kvalitní, kompletně zavlažované devítijamkové hřiště, driving range, cvičný putting a chipping green s umělým osvětlením. V klubovně je v provozu občerstvení a pro shop. K dispozici jsou i sprchy a úschovna bagů.

Zdroj a více info na: https://www.gcsvr1932.cz/

 

 

Please publish modules in offcanvas position.