lišta Pro cyklisty

houby

Nasedněte na kolo a vydejte se objevovat krásy Vysočiny! Připravili jsme pro vás několik tras, které hravě zvládnete i s dětmi. V našem penzionu si navíc můžete kolo bezpečně uschovat a případně opravit menší defekt.

OKRUH Č. 5 - KAMENICE

Borovnice – 4025 – Jimramov – 4344 – Jimramovské Pavlovice – Míchov – Kolonie Marie rozcestí – cyklostezka 1 – Kamenice – Koníkov – 4341 – Odranec – 4342 – Věcov – 4343 – Líšná Hamr – 104 – Líšná – Nový Jimramov – Jimramov – 4025 – Borovnice

Délka: 32 km

Převýšení: 550 m

Popis trasy: Kratší výlet hlavně za nádhernými výhledy a přírodními krásami.

Zajímavosti na trase: Začátek a konec trasy vede přes Jimramov. Městys s více než jedním tisícem obyvatel nabízí nespočet krásných památek. Obdivovat můžete například zdejší zámek, kostel Narození Panny Marie, evangelický kostel, radnici, rodné domy bratří Mrštíků či Jana Karafiáta. Po cestě stojí za odbočku z trasy památná lípa v Jimramovských Pavlovicích. Z vrcholu Kamenice je krásný rozhled do okolních údolí a kopců. Právě v těchto místech se pravděpodobně odehrává děj knihy Broučci spisovatele a jimramovského rodáka Jana Karafiáta, a proto zde byl v roce 2007 postaven Pomník broučků. Dál už se jedná „jen“ o nádhernou projížďku krajinou.

Možnosti stravování na trase: Kavárna Kovářova kobyla (Jimramov), Restaurace Věcov

 

mapa5cyklo

Please publish modules in offcanvas position.