lišta Pro cyklisty

houby

Nasedněte na kolo a vydejte se objevovat krásy Vysočiny! Připravili jsme pro vás několik tras, které hravě zvládnete i s dětmi. V našem penzionu si navíc můžete kolo bezpečně uschovat a případně opravit menší defekt.

OKRUH Č. 2 - BUCHTŮV KOPEC

Borovnice – 4106 – Spělkov – Krásné – (po silnici) Mrhov – Kučerův mlýn – 4338 – Buchtův kopec – Daňkovice – Líšná – 104 – Jimramov – 4025 – Borovnice

Délka: 27 km

Převýšení: 500 m

Popis trasy: Krásné výhledy, hluboké lesy a malebná údolí Fryšávky a Svratky. To vše nabídne tento výlet na západ od Borovnice.

Zajímavosti na trase: Po úvodním stoupání navštívíte malebnou vesničku Spělkov. Zde za zastavení stojí majestátní lípa u hřbitova. Ze Spělkova sjedete do Krásného. Zde je ozdobou vesnice kostel sv. Václava a také Hřbitovní kaple. Po cestě dál si můžete všimnout památné lípy.Po náročném stoupání hlubokými vysočinskými lesy stanete na vrcholu Buchtova kopce. Zde se nachází již z daleka viditelná budova Řízení letového provozu ČR, což činí vrchol nejvyšším obydleným místem na Českomoravské vrchovině (813 m. n. m.). V Daňkovicích můžete obdivovat nejen zdejší netradiční evangelický kostel, ale hlavně nádherné výhledy do okolní krajiny. Malebným údolím řeky Fryšávky se dostanete do Jimramova. Městys s více než jedním tisícem obyvatel nabízí nespočet krásných památek. Obdivovat můžete například zdejší zámek, kostel Narození Panny Marie, evangelický kostel, radnici, rodné domy bratří Mrštíků či Jana Karafiáta.

Možnosti stravování na trase: Restaurace Selský dvůr (Daňkovice), Kavárna Kovářova kobyla (Jimramov).

 

mapa2cyklo 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.