lišta Pro cyklisty

houby

Nasedněte na kolo a vydejte se objevovat krásy Vysočiny! Připravili jsme pro vás několik tras, které hravě zvládnete i s dětmi. V našem penzionu si navíc můžete kolo bezpečně uschovat a případně opravit menší defekt.

OKRUH Č. 1 - LUCKÝ VRCH

Borovnice – 4106 – Korouhev – Polička – 4103 – Oldřiš – 4105 – Lucký vrch – Pustá Rybná – 4022 – Březiny (Kučerův mlýn) – 4101 – Telecí – 5085 – Borovnice

Délka: 34 km

Převýšení: 550 m

Popis trasy: Pohodová trasa po krajině na sever od Borovnice.

Hlavním lákadlem této trasy bude jistě krásná krajina a výhledy na kopce a údolí Žďárských Vrchů. Jednou z perel hned na začátku výletu je krásné středověké město Polička, které leží na pomyslné hranici Čech a Moravy, žije zde asi 9 tisíc obyvatel a bylo založeno již v roce 1265 Přemyslem Otakarem II. Historické jádro se zachovalým městským opevněním, gotickou radnicí či morovým sloupem je městskou památkovou rezervací. V Poličce se narodil a působil český hudební skladatel Bohuslav Martinů a dodnes můžeme navštívit jeho rodnou světničku ve věži kostela sv. Jakuba. Tento výlet nese název podle kopce Lucký vrch. Jeho nejvyšší bod s vysílačem leží v nadmořské výšce 739 m. n. m. Pokud budete mít štěstí na pěkné počasí, můžete odtud vidět i Jeseníky. Ve vesnici Pustá Rybná stojí za zhlédnutí neobyčejná osmiboká stodola s expozicí zemědělských strojů. Poslední nádhernou obcí, kterou navštívíte bude Telecí (vesnická památková zóna). Naleznete zde jedinečnou Lukasovu „zpívající“ lípu. Je to majestátní, asi 600 let starý strom. A proč se jí přezdívá „zpívající“? Vydejte se to zjistit! A pokud máte památné stromy rádi, nevynechejte ani Pajkrův dub.

Možnosti stravování na trase: Polička (více možností), Chata Lucký vrch, Hostinec Hlučál (Pustá Rybná).

mapa1cyklos 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.